2009 m. sausio 16 d., penktadienis

Yangshuo, Kinija


2008 11 01


Savaitė praleista Yangshuo leidžia pasijusti savam. Nors sykį sutikti žmonės, antrąkart pamatę, moja net iš kitos gatvės pusės.

Šis mažytis miestukas tikrai nėra tipinė Kinija – tai pirmoji vieta, kur per šias kelias sutikom tiek daug turistų. Vidurdienį jie atplaukia kruiziniais garlaivėliais, valandžiukę paklaidžioję bėga autobuso link, paskui geltoną vėliavėlę iškėlusią gidę. Popiet į gatves išlenda backpacker’iai, kurie apylinkėmis mėgaujasi ilgėliau. Mažoji Europa su Kinijos prieskoniais.

Kavinių pasirinkimas tikrai milžiniškas. Mieste yra 4 picerijos, kurios priklauso tam pačiam savininkui. Kaip, bėja, ir dar kitos 20 kavinių. Visa gatvė. Nenuostabu, jog kainos ne pačios palankiausios. Konkurencijos nėra. Bet jau šitoje gatvėje. Kitoje, situacija turbūt panaši.

Vaistinėje ant prekystalio padėtas trumpas žodynėlis. Pirmas 3 vietas užima: „viduriavimas“, „pykinimas“ bei „vėmimas“. Turbūt visais atvejais parduotų tuos pačius vaistus. Mums reikėjo į nosį purškiamų lašų, padedančių nors šiek tiek prakvėpuoti. Gavom. Veikia žaibiškai. Į sudėti nesigilinom.

Norėjosi nupirkti vitamino C, bet kadangi jo kaina pasidarė 60 litų.. persigalvojau. Valgom vynuoges bei mandarinus.

Nuėjus pasiimti užsakytų traukinio bilietų į Shenzhen (miestas, iš kurio kelsimės į Hong Kong), paaiškėjo, jog jų dar nėra. Nors turėjo būti vakar..sakė ateiti šįvakar 22 val.

Išvykstam rytoj. Jei susitikimas 22 val. bus naudingas.

Diedukas vis vingriuoja melodiją savąja dūdele. Veikia kaip vitaminai.

Kiekviena rytą, 4.20 val., pro viešbutį, spausdamas gazą, pralekia motoroleris. Iki galo mygia ne tik greičio pedalą, bet ir nepaliaujamai pypsena. Įdomi ryto pradžia.

Televizoriuje pradėjus rodyti sceną, kurioje jauna pora bučiuojasi, mažas berniukas išrausta, rankomis užsidengia burną, pasižvygaudamas kvatojasi bei iš padilbų žvilgčioja į mane. Ir taip 8 minutes. Prie jo prisijungia ir 2 vyresni broliai. Scenarijus pasistūmėjo į priekį. Kukliai nuleidusi akis lūkuriuoju kol bus pagaminti mūsų pietūs. Gerai, jog išsinešimui.

Baigdami telefoninį pokalbį, kinai draugiškai atsisveikina “ciao”. Globalizacija

0 komentarai (-ų):